Mudr. Ivan Krupa

StoneBoard (Kamenná deska)

 

Bodová masáž využívá znalosti reflexních bodů lidského těla,kdy každému orgánu v těle přísluší určité reflexní body.Každý reflexní bod je zakončením reflexní dráhy,která prochází od mozku přes jednotlivé orgány a končí na našem chodidle.Bodová,nebo-li reflexní masáž pomáhá při ostraňování bloků reflexních drah a zlepšuje činnost jednotlivých orgánů,přičemž pravidelným tlakovým působením na tyto reflexní body je možné pozitivně působit na dané orgány v lidském těle.Každodenní péče o chodidla se stimulací reflexních bodů pomáhá přirozeným způsobem ke správné činnosti tělesných orgánů bez použití léků,přičemž se odstraňuje nahromaděný odpad,městnání i blokáda drah energie,zlepšuje se krevní oběh a funkce žláz,uvolňuje se celý systém včetně odplavení škodlivých toxických látek,které se shromažďují v těle. Proto doporučuji denně šlapat po kamenné podložce cca 5 až 10 min. Je vhodné podobně jako s otužováním začínat postupně .

 

Účinky šlapání na rohoži "StoneBoard":

 

1 - Zlepšuje činnost látkové výměny

2 - Uvolní se psychické napětí

3 - Podpoří se imunita

4 - Reflexně se ovlivní funkce organismu

5 - Aktivuje držení klenby nožní

6 - Podporuje správné držení těla ( Postura)

7 - Podporuje vnímání a pohyb z plosky nohou ( Propriocepce )

 

Sestavení kamenů vylučuje poranění chodidel. Možnost dezinfekce zabezpečí ochranu proti infekci.

 

Olomouc 8/2 MUDr.Ivan Krupa

Odborný lékař pro fyziatrii a rehabilitaci

Vlastnosti a použití

 

Návod na použití

Výrobek vybalíme z ochranné folie a položíme na rovnou plochu. První zkušenost s deskou doporučujeme z pozice v sedě. Zjistíme tím, jaká je reakce našeho těla cca 5 min. Zkouška z pozice v sedě je individuální. Reflexologickou desku StoneBoard, lze použít pro masáž ve stoje a to obou nohou současně, přešlapujeme, nebo přenášíme váhu ze špiček na paty. Neopomeneme přitom masírovat i hrany chodidel (ovlivňují páteř).Doporučujeme používat hned ráno po probuzení, kdy se připravujete na celodenní zaměstnání, nebo jiné aktivity.Jednak si přešlapováním zrychlujete krevní oběh do celého těla a tím napomáháte odstraňovat vodu a toxické látky, které se vám v těle nahromadily přes noc.Přešlapováním po reflexologické desce po koupeli,nebo ve sprše se zvyšuje detoxikační účinek.Doporučená doba použití je cca 10 min.Reflexologickou desku je možno použít do koupelen/ místo běžných látkových předložek/, sprchovacích koutů, k bazénům, do rehabilitačních středisek,pro seniory,školky ,kdy si děti při raním cvičení stimuluji reflexní body /ploché nohy, špatné držení těla/ Vzhledem k voděodolnosti materiálu, je možné při sprchování přešlapovat a střídavě používat teplou a studenou vodu.Zodpovědný dozor je nutný, pokud je reflexologická deska používaná dětmi. Platí také pro osoby s tělesným,nebo mentálním postižením.

Návod na údržbu

Reflexologickou desku propláchneme silným proudem horké vody,necháme proschnout a po té aplikujeme doporučenou dezinfekci.

Doporučená dezinfekce : Dosanin P 1 : 2 a Incidur spray

Materiál  Deska je vyrobena z voděodolného a dezinfikovatelného materiálu

Rozměr  40x30 a 40 x 60 cm základní rozměry reflexologické desky , lze skládat do bloků.

Barva kamenů a materiál  mramor - černá, bílá ,béžová ,říční kámen a polodrahokam růženín - růžová,  křišťál  - čirá , karmeol - od světle hnědé po vínově červenou.

 

Patentová ochrana

Tento výrobek je chráněn patentovou kanceláří hl.města Prahy.Na vyžádání je možné patentovou ochranu doložit.

Tento výrobek má zpracovanou lékařskou klinickou studii ,kterou je možno na vyžádání doložit.

Na vyžádání lze předložit bezpečnostní listy k dezinfekcím Dosani P,Incidur spray.